Kombinin Patlamalı Yanması

3-Ateşleme elektrotlarının ayarı bozuk olabilir. Ateşleme elektrotları kombinin brülör kısmında yer alır. Ateşlemede en önemli parçadır. İnce uzun çubuk şeklindedir. Ateşleme elektrodu bozuk ise da kombi patlamalı yanar. Bu durumda gereken müdahale yapıldığında sorun çözülür. Servisimizin yardımını almanız gerekir.

4-Baca tıkalı olabilir. Kullandığınız kombi çeşidi bacalı ise baca tıkanmış olabilir. Baca tıkalı olduğunda cihazı kesinlikle kullanmayın. Baca tıkandığında temizliğinin yapılması gerekir. Bu durumda servisimizi aramanızı tavsiye ederiz.

5-Baca çekişi yetersiz olabilir. Bacalı kombi kullanımında baca çekişi çok önemlidir. Baca zamanla tıkanır veya çekiş gücü yetersiz kalabilir. Çekiş gücü yetersiz veya kuvvetli değilse eğer kombi bu sebeple de patlamalı yanar. Bu gibi durumlarda baca çekiş kontrolü yapılır, gerekirse temizlik uygulaması yapılır ve sorun çözümlenir. Bu durumda servisimizi aramanız gerekmektedir.

Kombi ateşlerken patlıyor

1-Gaz ayarı bozuk olabilir Bu durumda kombiye gaz ayarı yapılması gerekebilir. Bu işlemi tüketici olarak yapamazsınız. İşlemi ancak uzman servis ekibimiz yapabilir. Yanlış bir ayarlamada sağlığınızdan olabilirsiniz. Bu nedenle de servisimizden yardım almalısınız.

2-Gaz valfi arızalı olabilir. Kombilerde gaz sisteminde önemi büyük olan parçaların başında gelir. Şebekeden gazı alarak bir kısmını brülöre gönderip yanmanın oluşmasına yardımcı olan parçadır. Arızalanma durumlarında birçok sorun yaşanabilir.Sıfırı ile değişim yapılarak sorun çözümlenir. Bu durumda servismizi arayarak yardım almak gerekir.